”Dečki su pametni, energični, razigrani. Čini mi se da mlađi naginje glumi, dok Jan obožava nogomet. Strašno je talentiran i jedva čekamo da nas sve financijski spasi”, govori za Jana i Maksa

 PRIVATNI ALBUM
MOJA NEDJELJA

Zagrebački glumac o obiteljskim nedjeljama i sinovima: "Jedva čekamo da nas sin financijski spasi"

Kazališni, televizijski i filmski glumac Luka Petrušić podijelio nam je čari svojih zagrebačkih obiteljskih nedjelja, ali i onih na ljetnom odmoru tijekom kojih opet uživa u kuhinji.

Kazališni, televizijski i filmski glumac Luka Petrušić podijelio nam je čari svojih zagrebačkih obiteljskih nedjelja, ali i onih na ljetnom odmoru tijekom kojih opet uživa u kuhinji.

U obitelji Luke Petrušića (43), zagrebačkog glumca, člana ansambla Kazališta Kerempuh i jednog od voditelja game showa „Direktor svemira“, nedjelja je baš onakva kakva treba biti. Mirna i lagana. Upravo je tako opisuje Luka, a započinje mu, kaže, nešto kasnije nego radnim danima. Kad ustane, voli popiti kavu sa suprugom Petrom, nakon čega slijedi doručak. Njemu se ipak najviše vesele njihovi dječaci; 12-godišnji Jan i šestogodišnji Maks.

image

Obitelj Petrušić ovo ljeto morske radosti pronašla je na Malom Lošinju

PRIVATNI ALBUM

"Dečki su pametni, energični, razigrani. Čini mi se da mlađi naginje glumi, dok Jan obožava nogomet. Strašno je talentiran i jedva čekamo da nas sve financijski spasi", u svom stilu govori Luka i dodaje kako za doručak najviše vole jesti žitarice i mlijeko. Kada su u pitanju aktivnosti nedjeljom, zimi obično hladno prijepodne provode kod kuće, kada najviše voli gledati kultne emisije "Plodovi zemlje" i "More".

image

Nakon buđenja u apartmanu s pogledom na pučinu, obitelj Petrušić doručkuje i onda se ide na plažu

PRIVATNI ALBUM

„Bez toga se ne živi dalje“, najozbiljnije kaže glumac za najdugovječnije HRT-ove emisije, dok su mi ljeta ipak nešto drugačija. Kako godišnji odmor provodi na Malom Lošinju, ondje je vrijeme podređeno životu s morem. Nakon buđenja u apartmanu s pogledom na pučinu, obitelj Petrušić doručkuje i onda se ide na plažu. U vrijeme ručka, govori Luka, jede se obično u restoranu, za razliku od dana kada su u Zagrebu, a kada obavezno ručaju kod kuće.

image

"Dečki su pametni, energični, razigrani. Čini mi se da mlađi naginje glumi, dok Jan obožava nogomet. Strašno je talentiran i jedva čekamo da nas sve financijski spasi", govori za Jana i Maksa

PRIVATNI ALBUM

"Moja supruga Petra odlično kuha i najčešće pripremamo juhe, pečenje, razne priloge i salate. Doduše, i ja volim kuhati, uživam u tome, opušta me i mislim da to dobro radim. Najbolje pripremam pašticadu i juhe", govori svestrani glumac koji ljeti najviše uživa u šetnji s obitelji i zalascima sunca na plaži, dok je zimski period rezerivran za druženje s prijateljima u gradu i igranje predstava.

"U svakom slučaju, nedjelje su mi satkane od svega što najviše volim", zaljučuje Luka Petrušić.

image

Svestrani glumac kaže da se odlično snalazi u kuhinji, a jako dobro priprema pašticadu i juhe

PRIVATNI ALBUM
16. kolovoz 2026 09:02