Ekološki osviješten holivudski glumac Leonardo DiCaprio (33) vozi hibridni automobil toyota prius, ima i malo vozilo na električni pogon, svoju holivudsku vilu grije uz pomoć solarnih ćelija, a nedavno je kupio i ekološki apartman u elitnoj njujorškoj četvrti Battery Park City pokraj rijeke Hudson.
Iz staklenog nebodera s 264 stana pruža se spektakularni pogled na rijeku i Kip slobode, no DiCaprija je najviše oduševilo što sustav za održavanja zgrade funkcionira po načelima smanjenja ugljičnog dioksida. Zrak u stanovima se stalno filtrira, energija se dobiva iz rotirajućih solarnih ćelija, a voda se pročišćava.
Naravno, nije sve u ekologiji – nešto je i u luksuzu. Zgrada ima natkriveni olimpijski bazen, fitness centar i spa za kućne ljubimce, u sklopu kompleksa nalazi se i pekarnica, internet-kafić i ogranak njujorške gradske knjižnice. Cijena jednosobnog stana je 835 tisuća dolara, dok četverosobni stoje tri milijuna.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....