Medo Srećko plišana je igračka koju sami možete napraviti, dodati joj omiljeni glas i maleno srce čije otkucaje možete osjetiti pod dodirom ruke.
Zagrebački Atelier Sreće osmislio je nešto posebno, priču na koju ni odrasli ne mogu ostati suzdržani, a kamoli tek najmlađi posjetitelji. Sve njih uveseljava Medo Srećko, plišana igračka za kojom je ovih dana potražnja ludo porasla, a koju kupci mogu sami izraditi i tako joj dati potpuno jedinstven karakter. Od odabira igračke do završnih sitnica poput odjeće, svaki Medo Srećko nastaje s dozom kreativnosti, emocija i mašte, zbog čega nije samo običan plišanac. Upravo zato ovaj simpatični medvjedić sve češće postaje poklon za rođenja, rođendane, zaljubljene ili jednostavno za nekoga kome želite izmamiti osmijeh i uljepšati mu dan.
Ideja o malenoj "tvornici igračaka" pripada vlasnici Ateliera Sreće Ivi Todorić koja ni sama nije očekivala toliku potražnju za preslatkim igračkama. "Zgradu našeg ateliera smo prije Božića ukrasili plišanim medvjedićima koji su postali regionalni hit. Prije nekoliko dana me jedan taksist pitao jesam li svjesna da svaki turist koji sleti u Zagreb, traži da ga dovedemo, da ga dovezemo ovdje zbog njih", govori Iva.
Za nastavak priče zaslužna je Ivina prijateljica Gabrijela koja ju je nazvala i rekla da je pronašla nešto savršeno za nju. "Poslala mi je letak o medvjedićima i ja sam istog trena nazvala firmu koja se bavi proizvodnjom medvjedića i dogovorila s njima suradnju. Pokazalo se da su ljudi oduševljeni i da je ideja pun pogodak", govori Iva.
Po Mede Srećke najčešće dolaze roditelji s djecom, te bake i djedovi s unucima, a oni van Zagreba javljaju se putem društvenih mreža ili zovu kako bi naručili svoj primjerak. "Roditelji su jako dirnuti kada shvate koliko djetetu znači njihov glas, kada ga snimimo i ugradimo u tog našeg medvjedića i dodamo mu srce koje stvarno kuca. Većina njih puno radi i malo vremena provodi s djecom koja onda zahvaljujući Medi Srećku mogu čuti njihove glasove i lijepe poruke koje im snime. Ponekad ih snimamo po tri puta jer ih se mnogo rasplače, zbog emocija koje ih obuzmu u tom trenutku", otkriva.
Iva je majka troje djece i više ne kupuje igračke, ali ima male nećake i nećakinje i najviše vole plišane igračke. Mislim da njih nikada ništa neće moći zamijeniti, da su bezvremenski klasik. I bude uspomene, naši odrasli kupci se vraćaju u neka prošla vremena zahvaljujući medvjedićima. Mislim da je 90% nas imalo svog plišanog medu ili neku sličnu najdražu igračku koja nam je bila neko "sidro"", pojašnjava Iva.
Njezini radni dani u atelijeru nikada ne izgledaju jednako. "Jučer smo imali narudžbu od 64 buketa za samo jednog klijenta, koje smo radili tri sata. Najljepši i najdraži dio mi je kada odavde izađu sretni ili pošalju poruku zahvale ili dok pišem poruke klijenata koje upućuju svojim najmilijima. Rad s cvijećem budi pozitivnu energiju, a te dodatne poruke probude još veće emocije", govori.
Priča oko medvjedića se zakotrljala i plan je da se nastavi uspješno dalje, a tu su i neki drugi veliki planovi. "Svi mi govore da moram otvoriti još jedan atelier, na nekoj drugoj lokaciji ili čak u drugom gradu, a imam i upite za franšizu Ateliera Sreće. Vidjet ćemo što će se od toga ostvariti, ali mi trenutačno dijelimo sreću u Maloj ulici 1", zaključuje Iva.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....