SANJA JAGATIĆ
Urbana elegancija

Omiljeni domaći brend predstavio novu kolekciju za nadolazeće hladnije dane - osvojila nas je na prvi pogled!

Kolekcija donosi kapute, bunde, balonere, haljine, bluze i hlače koje redefiniraju pojam urbane elegancije i funkcionalnosti, a svaki komad dizajniran je da mijenja siluetu i dojam u pokretu, stvarajući vizualnu igru koja traje.

Kolekcija donosi kapute, bunde, balonere, haljine, bluze i hlače koje redefiniraju pojam urbane elegancije i funkcionalnosti, a svaki komad dizajniran je da mijenja siluetu i dojam u pokretu, stvarajući vizualnu igru koja traje.

Grad u pokretu, svjetlo koje se lomi na arhitekturi i dinamika svakodnevnog ritma... Sve je to poslužilo kao inspiracija za novu kolekciju REFLECTION jesen/zima 25./26. by A‘MARIE. Kolekcija istražuje odnos prostora, tijela i pokreta, spajajući fluidne forme s urbanim momentima, a predstavljena je u novouređenom A’MARIE prostoru u srcu Zagreba.

image
SANJA JAGATIĆ

Teksture, siluete i svjetlo u stalnom su dijalogu, oblikujući suvremeni vizualni jezik, a nova kolekcija domaćeg brenda donosi kapute, bunde, balonere, haljine, bluze i hlače koje redefiniraju pojam urbane elegancije i funkcionalnosti, a svaki je komad dizajniran da mijenja siluetu i dojam u pokretu, stvarajući vizualnu igru koja traje.

image
SANJA JAGATIĆ

Unikatnost i vrhunska izrada

Miyo baloner u čokoladno smeđoj nijansi spaja funkcionalnost i luksuz kroz tehničku tkaninu otpornu na vjetar, UV zrake i vlagu. Rite baloner od japanskog organskog pamuka te Sari eco leather jakna s odvojivim šalom reinterpretiraju klasiku kroz pokret i volumen. Marita jakna od eko perja utjelovljuje lakoću i dramatičnost, dok Syra korzet haljina u skulpturalnom volumenu redefinira suvremenu ženstvenost. Pletenina (Aya, Nyra, Mio i Tin) donosi igru tekstura: od mohera i alpake do ručno izrađenih detalja i kopči od bivoljeg roga – svaki A’MARIE komad nosi unikatnost.

image
SANJA JAGATIĆ
image
SANJA JAGATIĆ

Bluze Noor, Nota, Kira i Sola oblikovane su s detaljima koji prate pokret – od asimetrija i volumena do ukrasa koji daju skulpturalnu završnicu. Hlače poput Lota eco leather u konjak nijansi i Nox denima s balon siluetom reinterpretiraju urbani minimalizam i energiju grada. Poseban naglasak u kolekciji je na limitiranoj suradnji s domaćim brendom Merla – shopper torbe izrađene od prirodnih materijala, damasta, tkanine poznate po trajnosti i profinjenom sjaju.

image
SANJA JAGATIĆ
image
SANJA JAGATIĆ
image
SANJA JAGATIĆ

Moda koja se kreće s tobom

Print priziva kristalnu teksturu poput zgužvane folije, dok dvostruki dizajn nudi dva lica u jednom modelu, odražavajući samu ideju refleksije. Kolekcija također predstavlja i A’MARIE nakit – naušnice Mista u srebrnom i zlatnom tonu te skulpturalne Cluster naušnice, komade koji reflektiraju snagu i suvremenost, uvijek spremni da podignu styling i prenesu poruku. Pokret je ono što definira REFLECTION: Asimetrije koje otkrivaju tijelo u hodu, tkanine koje mijenjaju teksturu na svjetlu, detalji koji daju skulpturalnu snagu i individualnost svakom komadu. Kolekcija se mijenja zajedno s onim tko je nosi. REFLECTION nije samo kolekcija – to je trenutak koji se ogleda u prostoru, u svjetlu, u pokretu – i u tebi. Urbana, fluidna i samouvjerena – to je moda koja se kreće s tobom.

image
SANJA JAGATIĆ
image
SANJA JAGATIĆ

"A’MARIE kampanja snimana je u novo uređenom prostoru. To je mjesto koje, baš poput odjeće, odražava našu zrelost i strast prema obliku, teksturi i detalju. To je prostor u kojem se moda i interijer susreću. Pozivaju vas da zakoračite u svijet A’MARIE i doživite ga svim osjetilima", izjavila je dizajnerica Anamarija Brkić.

Kolekcija REFLECTION dostupna je na A’MARIE službenoj stranici, kao i u A’MARIE trgovini u Gundulićevoj 19, u Zagrebu.

image
SANJA JAGATIĆ
image
SANJA JAGATIĆ
05. prosinac 2025 08:51