Reese Witherspoon

 DRAPER JAMES/PLANET/PROFIMEDIA
Izazovan period

Reese Witherspoon otvoreno o promjenama s kojima se suočava: "Zahvalna sam Gwyneth Paltrow i Naomi Watts koje su o tome progovorile javno"

Slavna 49-godišnja glumica i producentica otvoreno je progovorila o promjenama kroz koje prolazi kao žena, ali i o majčinstvu.

Slavna 49-godišnja glumica i producentica otvoreno je progovorila o promjenama kroz koje prolazi kao žena, ali i o majčinstvu.

Američka glumica i miljenica Hollywooda Reese Witherspoon (49) otvoreno je progovorila o izazovima s kojima se suočila u različitim razdobljima svog života, a o kojima se dosad nije izjašnjavala – od borbe s postporođajnom depresijom u ranim dvadesetima pa sve do simptoma menopauze u kasnim četrdesetima. Povod za njezinu iskrenu ispovijest je nagrada Cultural Icon, koju će uskoro primiti na dodjeli nagrada Harper’s Bazaar Women of the Year Awards 2025, a tim povodom Reese krasi i naslovnicu blagdanskog izdanja tog magazina.

Slavna glumica i producentica priznala je kako je u prvim godinama majčinstva prolazila kroz teško razdoblje i proživljavala teške trenutke o čemu se tada rijetko govorilo. Majka je troje djece – kćeri Ave (26) i sina Deacona (21) koje ima iz braka s glumcem Ryanom Phillippeom, te Tennesseeja (12) iz braka s bivšim lovcem na talente Jimom Tothem, a najteže joj je bilo nakon Avina rođenja.

Postporođajna depresija

"Bilo je stvarno loše. U prvih šest mjeseci bila sam istodobno sretna i depresivna. Plakala sam stalno, nisam spavala, bila sam iscrpljena. Takav hormonalni pad nisam očekivala, dogodio se odmah nakon poroda, a ponovno kad sam prestala dojiti", prisjetila se glumica u intervjuu za Harper‘s Bazaar koja je tada imala samo 23 godine te priznala da su je društvo i pritisak koji je zbog njega osjećala natjerali da o svemu šuti.

"Svi su imali svoje mišljenje. Teško je biti mlada mama dok ti govore kako da rodiš, kako da dojiš, kako da hraniš dijete. Ja sam imala resurse i pristup liječnicima, ali mnoge žene to nemaju i pate u tišini", izjavila je zvijezda filma "Plavuša s Harvarda".

Danas se Reese ponovno suočava s fizičkim i emocionalnim promjenama, ovoga puta uzrokovanim menopauzom. Iskreno je progovorila o simptomima poput zaboravnosti i "magle u glavi", ali je i istaknula važnost žena koje otvoreno govore o tom razdoblju života.

"Zahvalna sam ženama poput Gwyneth Paltrow i Naomi Watts koje su o tome progovorile javno. One su to normalizirale i pomogle mnogima", poručila je.

image

Reese Witherspoon

THEIMAGEDIRECT.COM/THE IMAGE DIRECT/PROFIMEDIA

Razgovor o menopauzi

Dok je Gwyneth kroz svoj brend Goop i investiciju u start-up Evernow otvorila prostor za razgovor o menopauzi, Naomi Watts je otišla i korak dalje – pokrenula je liniju proizvoda Stripes te ove godine objavila knjigu "Dare I Say It: Everything I Wish I’d Known About Menopause". U njoj je iskreno priznala da je prve simptome osjetila već sa 36 godina, ali da je u Hollywoodu tada bilo pogubno priznati takvo što. Danas je, kaže, postala svojevrsna "ispovjedaonica" za kolegice. "Sada mi nasumično stižu poruke slavnih žena koje mi javljaju da su u menopauzi. Kao da sam holivudska teta za savjete", našalila se glumica.

Reese je, osim o promjenama kroz koje prolazi kao žena, nedavno progovorila i o majčinstvu. U podcastu "The Interview" New York Timesa priznala je da je danas, s najmanjim sinom Tennesseejem, mnogo opuštenija nego s Avom i Deaconom.

"Kad izgubim strpljenje, kažem mu: ‘Zovi brata i sestru ili pojedi taj kolačić, idi kasnije spavati, samo razmisli kako ćeš se sutra osjećati", otkrila je i dodala da je u roditeljstvu već 25 godina te da je iscrpljena, ali i zahvalna na svakoj fazi kroz koju su prošli. Posebno emotivna bila je kada je govorila o odnosu s Avom, koja se ove godine okušala u glumi u seriji "Doctor Odyssey".

"Kad je napunila 25 godina, shvatila sam da sam ja u toj dobi već imala dijete i snimala Plavušu s Harvarda. Naše su stvarnosti potpuno različite. Ponosna sam što nikada nije pokušala biti ja, Ava je jednostavno svoja. Uvijek je bila kul, rođena je kul", istaknula je.

Iako priznaje da joj nije lako prihvatiti da njezina kći više ne treba mamu na isti način kao nekad, Reese kaže da još uvijek uči kako je pustiti i uživati u činjenici da je odgojila samostalnu, zrelu mladu ženu. "Ponekad me zaboli kad se povuče, ali shvaćam da to nije odbacivanje, to je znak da sam dobro obavila svoj posao. I to je najljepši osjećaj", zaključila je glumica.

04. prosinac 2025 19:46