Britanska princeza Kate Middleton darovala je svoj bedž, znak sjećanja na poginule vojnike, trogodišnjem dječaku koji ga je poželio za svoju mamu.
Dječja neposrednost i iskrenost, nekontaminirani društvenim skrupulima koje usvajamo odrastanjem, odgojem i obrazovanjem, izvor su mnogih lijepih i dirljivih situacija i trenutaka koji se pamte cijeli život.
Jedan takav trenutak doživjela je i britanska princeza od Walesa Kate Middleton koja je kao pokroviteljica nacionalne udruge za mentalno zdravlje majki posjetila Centar Colham za djecu i roditelje u Hillingdonu.
Princeza Kate popričala je s majkama, korisnicama sustava potpore, o njihovim iskustvima u prvim mjesecima i godinama majčinstva, razdoblju koje se smatra jednim od najljepših, ali i najtežih te najkritičnijih u životu svake žene.
A kako su majke na događaj stigle sa svojim mališanima, sinovima i kćerima koji su prilazili princezi, pitali je kako se zove i što radi, te se interesirali što će učiniti s buketom cvijeća koji je dobila u čast svog dolaska.
Princeza Kate za sve je njih imala spremne odgovore, jer se i sama svakodnevno suočava sa stotinama najrazličitijih pitanja svoje troje djece - prinčeva Georgea i Louisa, te princeze Charlotte koje odgaja sa suprugom, princom Williamom.
No, najdirektniji od svih bio je trogodišnji dječak Akeem čiju je pažnju privukao crveni bedž u obliku makovog cvijeta koji je Kate Middleton nosila na lijevom reveru svog kaputa.
"Znaš li čemu to služi i zašto ga nosim? To je znak sjećanja na sve naše vojnike poginule u ratu", objasnila je princeza dječaku, koji je posegnuo ručicom za bedžom.
"Želiš li ga za svoju mamu? Pa, naravno, izvoli, dušo", rekla je princeza skidajući bedž s revera.
Crveni bedž u obliku cvijeta članovi kraljevske obitelji tradicionalno nose u studenom, i to od 1921. godine, kao dio sjećanja na britanske vojnike poginule u ratu. Središnje obilježavanje održava se 11. studenog koji je proglašen Danom sjećanja.
Izgled bedža nadahnut je uvodnim stihovima poeme "U poljima Flandrije" pjesnika Johna McCraea koji je u njima opisao grobove poginulih vojnika u Prvom svjetskom ratu u tamošnjim poljima maka, a njihovom prodajom veterani Britanske kraljevske legije tradicionalno prikupljaju novac za aktivnosti svoje udruge i za pomoć članovima, te njihovim obiteljima.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....