I ove godine, sedmi put po redu, manifestacija "Trag u beskraju" održava se na Korčuli u čast legendarnog hrvatskog glazbenika Olivera Dragojevića. Trodnevni spektakl započeo je emotivnom plovidbom na trajektu Split - Vela Luka, nastavio se promocijom koncepta Memorijalne zbirke i promocijom Oliverova novog albuma "Dolaziš", a vrhunac će biti sutrašnji koncert na kojem će nastupiti brojna poznata imena glazbene scene
Legenda hrvatske glazbene scene Oliver Dragojević uskoro dobiva svoj muzej, točnije Memorijalnu zbirku koja je svečano predstavljena sinoć ispred zgrade Osnovne škole Vela Luka. Iz prvih redova događaj su pratili Oliverovi sinovi: Dino, Davor i Damir sa suprugama, kao i nećak Petar Dragojević, koji će i nastupiti na koncertu "Trag u beskraju", u čast legendarnog glazbenika.
Oliverovo naslijeđe tako će svoj dom dobiti upravo u zgradi Osnovne škole, a Oliverova supruga Vesna objasnila je kako je začeta ideja o Memorijalnoj zbirci.
"Iza ispraćaja sam se vratila u Split, ušla sam u njegovu sobu, bilo je puno svega i svačega. Uzela sam kese, sve sam izvadila i odnijela u garažu. Svi su mi rekli: ‘Kako si mogla?’ Kad smo vidjeli koliko je toga, oko 300 artikala – njegovi instrumenti, nagrade, diplome… Stavili smo sve u garažu. Na ljeto smo rekli gradonačelnici da bismo ustupili te predmete i tako je krenulo. Onda se tu umiješalo Ministarstvo, trebalo je naći prostor, i na kraju je dobio najveću i najljepšu zgradu u Veloj Luci. Drago mi je da smo dali predmete jer nikad ne bih ponovno ušla u tu garažu. Iznenadila sam se koliko tih stvari ima. Drago mi je da se iz male inicijative stvorilo nešto veliko – da će ljudi dolaziti u muzej, a ne ispred kuće jer je tamo mali prostor i nema se gdje doći", objasnila je Vesna Dragojević. Posebno emotivni bili su njegovi sinovi, koji se nikada nisu voljeli eksponirati u javnosti, a Oliver je jednom prilikom rekao kako mu ne smeta što nisu krenuli njegovim putem.
"Sinovi su mi uvijek bili na prvom mjestu, a najbolja stvar koju sam mogao napraviti za njih jest da ih pustim da sami odaberu svoj put. Ne smeta mi što su umjesto glazbe odabrali da se bave turizmom. No, zato sam ih zarazio morem i ribolovom", našalio se Oliver koji je sa sinovima volio i zapjevati iz gušta, ali se i najbrže posvađati upravo oko glazbe.
"Jako volim jazz, pjevam neke druge stvari, no jazz je moja velika ljubav. Sinovi polude kad zapnem s tom glazbom jer znaju da cijenim i dobar pop, country ili funky. Pjesma treba imati nešto lijepo u sebi, neku emociju da me dotakne i da mi se svidi. Cijenim i dobru etno glazbu, ali klasiku ne mogu smisliti", rekao je Oliver. Inače, njegova obitelj donirala je 300 predmeta i oko 1000 fotografija i ekskluzivnih filmova, koji moraju stati u 466 kvadrata Memorijalne zbirke.
Tematske cjeline obuhvatit će suvenirnicu, atrij, studio, backstage, kronologiju karijere, prostor posvećen Splitu i Veloj Luci, mini koncertnu dvoranu i mnogo multimedijskih sadržaja. Najavljen je i izlazak monografije o Oliveru, koja će obuhvatiti razdoblje od 1967. do 2025. godine.
Oliver je tijekom svoje karijere objavio 57 albuma, a večeras je predstavljen i posljednji "Dolaziš". Brojne Oliverove uspješnice sutra će pjevati Nina Badrić, Tedi Spalato, Marko Tolja, klapa Rišpet, Petar Dragojević, Marko Škugor, Dino Jelusić, klapa Kaše, Eli Žuvela, Antonio Serrano i brojni drugi. Manifestacija će se ove godine nastaviti 30. i 31. srpnja, uz jazz večer na pijaci ispred crkve sv. Josipa, uz nastupe Miroslava Tadića, Vlatka Stefanovskog i posebne gošće Yvette Holzwarth. U četvrtak, 31. srpnja, manifestaciju će zatvoriti novo događanje – "Dvi, tri riči... glumci Oliveru" kojim će Vela Luka ove godine ugostiti i brojne poznate glumce koji su već tijekom prvog dana spektakla na trajektu koji je vozio iz Splita za Vela Luku dali naslutiti da su veliki fanovi Olivera Dragojevića.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....