Serija o malom čarobnjaku dobila je svoj glavni glumački postav - uloge malih čarobnjaka Harryja Pottera, Hermione Granger i Rona Weasleyja napokon su dodijeljene.
Napokon se zna - mladi glumci Dominic McLaughlin, Arabella Stanton i Alastair Stout utjelovit će glavne likove u HBO-ovoj seriji Harry Potter.
„Nakon izvanredne potrage koju su vodile direktorice castinga Lucy Bevan i Emily Brockmann, s velikim zadovoljstvom objavljujemo da smo pronašli našeg Harryja, Hermionu i Rona. Talent ove troje jedinstvenih glumaca zaista je čudesan i jedva čekamo da svijet svjedoči njihovoj magiji na ekranu. Želimo zahvaliti desecima tisuća djece koja su sudjelovala na audicijama. Bilo je pravo zadovoljstvo otkriti toliki broj mladih talenata, napisali su u službenoj objavi Francesca Gardiner, izvršna producentica i Mark Mylod, redatelj nekoliko epizoda i producent. Ovo je bila vijest koju su obožavatelji čarobnjačke družine jedva dočekali, jer je nedavno objavljeno tko će činiti ostatak glumačke ekipe.
Tako će John Lithgow, šesterostruki dobitnik Emmyja, dvostruki dobitnik nagrade Tony, Olivier igrati Albusa Dumbledorea, dok će također nagrađivana glumica Emmy Janet McTeer utjeloviti Minervu McGonagall. Pridružit će im se Paapa Essiedu kao Severus Snape, dok će Nick Frost postati Rubeus Hagrid.
Dugoočekivana serija bit će vjerna adaptacija omiljenih knjiga o Harryju Potteru, autorice i izvršne producentice J.K. Rowling, uz ostale producente Neil Blair i Ruth Kenley-Letts iz Brontë Film and TV te David Heyman iz Heyday Filmsa, koju prošlogodišnje izjave nisu stajale suradnje sa streaming servisom HBO. Naime, rekla je da bi osobe koje podržavaju promjenu spola kod djece trebale uputiti ispriku ‘traumatiziranim pojedincima koji su prošli detranziciju i ranjivim ženama koje ovise o prostorima rezerviranim za jedan spol.‘. Zbog toga je izgubila podršku trans zajednice, a leđa su joj okrenule zvijezde filmova o malom čarobnjaku Daniel Radcliffe i Emma Watson.
No iz streaming platforme nisu okrenuli leđa britanskoj spisateljici, već je šef HBO-a Casey Bloys rekao da je Rowling bila ‘vrlo uključena u proces odabira scenarista i redatelja te da njezine izjave protiv trans osoba nisu utjecale na izbor ili angažiranje pisaca ili produkcijsko osoblje za seriju.‘ I PR služba iz HBO-a dala je svoje službeno priopćenje: „JK Rowling ima pravo izraziti svoje osobne stavove. Ostat ćemo fokusirani na razvoj nove serije koja će samo profitirati zbog njezinog angažmana‘, rekli su iz HBO-a.”, na čijoj će se Max platformi serija ekskluzivno prikazivati.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....